Informacje

Poszukiwany mężczyzna z Krakowa zatrzymany w Koluszkach

Policjanci z koluszkowskiej komendy interweniowali wobec mężczyzny , który posiadał przy sobie broń.

22 października 2018 roku policjanci z KPP Łódź Wschód otrzymali informację, iż w jednym z lokali gastronomicznych znajdują się dwaj podejrzanie zachowujący mężczyźni a jeden z nich może posiadać przy sobie broń. Mundurowi niezwłocznie pojechali pod ustalony adres gdzie potwierdzili zgłoszenie. W trakcie kontroli 30-latka potwierdzili również fakt, że posiada przy sobie pistolet. Po dokładnej kontroli okazało się jednak, że jest to do złudzenia przypominająca oryginał, replika popularnej broni krótkiej na sprężone powietrze. Prócz repliki broni mężczyzna posiadał przy sobie zabronione prawem środki odurzające.

Jego 24-letni towarzysz pochodzący z Krakowa, usiłował wprowadzić w błąd interweniujących policjantów i podawał nieprawdziwe dane personalne. Jak się okazało miał ku temu powody, bowiem również posiadał przy sobie narkotyki i poszukiwany był listem gończym.

 Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Byli wcześniej notowani w policyjnych kartotekach a za posiadanie narkotyków usłyszeli zarzuty za które grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. 24-letni mieszkaniec Krakowa odpowie również za wprowadzenie w błąd f-szy. W związku z wydanym za nim listem gończym został osadzony w areszcie do odbycia kary.

Powrót na górę strony