Informacje

ASP. NORBERT WÓJCIK – NAJLEPSZY POLICJANT RUCHU DROGOWEGO

XIX Finał Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego odbył się 14 listopada 2018 roku w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Po raz kolejny policjanci oraz strażacy z województwa łódzkiego zostali uhonorowani nagrodami w ramach Wojewódzkiego konkursu, który organizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Stróże prawa oraz strażacy z regionu łódzkiego przez cały rok rywalizowali w różnego rodzaju konkursach organizowanych przez ich jednostki. Najlepsi reprezentowali województwo w konkursach ogólnopolskich.

Wśród zwycięzców pojawił się policjant koluszkowskiej komendy w kategorii Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego asp. Norbert Wójcik zajął I miejsce. Tuż za nim zostali wyróżnieni  mł. asp. Jarosław Militowski z KWP w Łodzi zajmując II miejsce oraz sierż. sztab. Tomasz Kaniewski z KMP w Piotrkowie Tryb. III miejsce.

Finaliści konkursu również swoje zwycięskie miejsca zajęli w takich kategoriach jak:

Dzielnicowi roku: asp. Piotr Laskowski z KPP Opoczno

 st. sierż. Maciej Anczyk z KPP Wieluń

st. asp. Krzysztof Kuleta z KMP Piotrków Tryb.

Kierownicy Rewirów Dzielnicowych (wyłonieni w ramach  zawodów ,,Dzielnicowy Roku”) : asp. sztab. Sebastian Kieliszek z KPP Łęczyca

asp. sztab. Joanna Szczepaniak z KPP Sieradz

asp. sztab. Krzysztof Chmielecki z KMP Łódź

Patrol roku: st. sierż. Mateusz Sierek z KPP Sieradz

sierż. Damian Rosiak KPP Sieradz

st. sierż. Cezary Maślak z KPP Opoczno

sierż. Piotr Rudzki KPP Opoczno

Najlepszy przewodnik psa patrolowo-tropiącego: asp. sztab. Piotr Cichosz z KPP Zgierz z psem o imieniu ,,ID”

Najlepszy policjant realizujący zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego: kom. Adam Mirowski z KWP Łódź

sierż. sztab. Krzysztof Stodulny z KMP Łódź

Turniej służby dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji: podkom. Marcin Pęciak KPP Bełchatów

Marszałka Województwa Łódzkiego, reprezentował Zbigniew Kręcisz - Dyrektor Biura Ochrony Informacji i Bezpieczeństwa. Łódzki garnizon policji reprezentował mł. insp. Jarosław Rybka - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Obecni byli również szefowie i przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej, Urzędu Miasta Łodzi oraz związków i stowarzyszeń.

 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/31481,Najlepszy-Policjant-i-Strazak-Wojewodztwa-Lodzkiego-w-2018-roku.html