Informacje

Bezpieczna świąteczna podróż

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, policjanci z powiatu łódzkiego Wschodniego prowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych.

W okresie świątecznym policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego czuwają nad bezpieczeństwem, przede wszystkim udzielając pomocy podróżnym aby bezpiecznie dotarli do celu. Ponadto w celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, policjanci zdecydowanie reagują na wykroczenia popełniane przez kierujących - przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także przewożenia dzieci poza specjalnym fotelikiem ochronnym. Nie ma żadnej tolerancji dla pijanych kierowców oraz dla agresji na drodze.

Policjanci każdego dnia apelują do kierowców o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Młodym kierowcom przypominamy, że każdy z nas ma tylko jedno życie, więc nie warto poświęcać swojego życia i narażać innych po to, by przeżyć chwile emocji za kierownicą i zaimponować rówieśnikom. Aura sprzyja użytkownikom jednośladów. Przypominamy motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Rowerzyści powinni zadbać o widoczność na drodze. Kamizelka odblaskowa i sprawne światła powodują, że kierowcy zawczasu dostrzegają rowerzystę, co daje im możliwość wykonania bezpiecznego manewru wyprzedzania. Natomiast noszenie kasku jest najskuteczniejszym sposobem łagodzenia urazów głowy wynikających zarówno z wypadków rowerowych, jak i motocyklowych. Zadbajmy też o należyty stan techniczny swojego jednośladu. Ciesząc się ładną pogodą i wolnym czasem korzystajmy z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Niezależnie od własnych planów miejmy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i szczęśliwe dotarcie do celu podróży.
Policjanci apelują! Nawet najbardziej nasilone działania Policji nie zastąpią rozwagi i rozsądku  na drodze poszczególnych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te świąteczne dni minęły nam w spokojnej i świątecznej atmosferze.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony