Informacje

ZAPRASZAMY UCZNIÓW POLICYJNYCH KLAS MUNDUROWYCH DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU

Konkurs "Policjanci w służbie historii" jest adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym.

Będzie to edycja szczególna, gdyż w 2019 roku przypada stulecie powstania Policji Państwowej. Z tego względu wyłonimy laureatów I i II stopnia. Laureaci I stopnia wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym, natomiast laureaci II stopnia wezmą udział w specjalnie dla nich zaplanowanym dniu w Szkole Policji.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem konkursu, gdyż pojawiły się w nim pewne zmiany.

 

https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/pol/kalendarium-1/339,Zgloszenie-do-konkursu-i-rejestracja-na-platformie.html

Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać swoje prace przez cały czas trwania konkursu, jednak tylko zespoły zarejestrowane do końca listopada 2018 roku mogą liczyć na udział w warsztatach.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu, najlepiej mailowego:

karolina.kolbuszewska@ipn.gov.pl

Powrót na górę strony