Informacje

,,Alkohol i narkotyki" - podsumowanie działań

Koluszkowscy policjanci w niedzielę o godzinie 6.00 zakończyli działania "Alkohol i Narkotyki". W różnych częściach powiatu łódzkiego wschodniego zostały rozmieszczone punkty kontrolne. Podczas tej całodobowej akcji zaangażowanych zostało 10 policjantów ruchu drogowego, łącznie zostało przebadanych 329 kierowców. Wśród badanych jednemu z nich zostało zatrzymane prawo jazdy, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mundurowym również nie umknęło 2 nietrzeźwych rowerzystów.

Wzmożone działania prewencyjne “Alkohol i Narkotyki” to jedna z wielu inicjatyw policjantów, podejmowanych w celu podniesienia bezpieczeństwa na naszych drogach. Priorytetem jest ujawnianie kierowców prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu bądź innego podobnie działającego środka. Przy okazji funkcjonariusze kontrolują stan techniczny samochodów, ich obowiązkowe wyposażenie, a także sposób przewożenia dzieci i korzystania z pasów bezpieczeństwa. Podczas tej całodobowej akcji policjanci z koluszkowskiej drogówki zbadali 329 kierowców, spośród których jeden utracił swoje prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

 

Powrót na górę strony