Informacje

Policjanci zatrzymali pijanego pirata drogowego

W miejscowości Różyca kierujący hondą spowodował kolizję z innym pojazdem. Kiedy poszkodowany poczuł od sprawcy alkohol, próbował zabrać mu kluczyki. Niestety mężczyzna wyrwał mu się i uciekł. Po kilku minutach nietrzeźwego sprawcę kolizji zatrzymali koluszkowscy policjanci. 63-latek miał ponad 2 promile.

Do zdarzenia doszło 4 lutego 2019 roku około godz. 20:30 w miejscowości Różyca. Kierujący hondą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i skręcając w lewo uderzył w jadącego prawidłowo opla oraz w zaparkowanego nie opodal volkswagena. Kiedy 31-letni kierowca uszkodzonego opla podszedł do kierującego hondą, poczuł od niego alkohol. W tej sytuacji próbował zabrać mu kluczyki. Mężczyźni zaczęli się szarpać, po czym sprawca zdarzenia wyrwał się i uciekł. Pokrzywdzony powiadomił policję podając rysopis sprawcy. Kilka minut od zgłoszenia mundurowi z koluszkowskiego patrolu namierzyli mężczyznę pasującego do podanego opisu. Był to 63-letni mieszkaniec gminy Koluszki. Policjanci potwierdzili, że był  nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy do 10 lat. 63-latek odpowiedział także za spowodowanie kolizji drogowej.

PRZYPOMINAMY!

Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony