Informacje

Dzielnicowi z Koluszek uczestniczyli w ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych

Dzielnicowy z koluszkowskiej komendy wspólnie z dyrektor MOPSu w Koluszkach oraz pracownikiem socjalnym przeprowadzili akcję Ogólnopolskiego Badania Liczby Osób Bezdomnych. Kontrolowali pustostany, piwnice, ogródki działkowe, dworzec PKP, park miejski na terenie Koluszek.

13 lutego 2019 roku w godzinach wieczornych dzielnicowy miasta Koluszki z KPP powiatu łódzkiego wschodniego wspólnie z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koluszkach wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Liczby Osób Bezdomnych na terenie naszego miasta. Wspólnie kontrolowali typowane miejsca przebywania osób bezdomnych tj. pustostany, piwnice, ogródki działkowe, dworzec PKP, park miejski w Koluszkach. Powyższa akcja ma na celu pozyskanie aktualnych danych dotyczących bezdomności w Polsce i została zlecona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Po kilkugodzinnych działaniach na terenie miasta nie zostały ujawnione osoby potrzebujące. W okresie jesienno – zimowym policjanci wraz z pracownikami MOPSów i GOPSów systematycznie monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Napotkane osoby mogą liczyć na pomoc urzędników oraz są informowane o wszelkiego rodzaju formach wsparcia i pomocy.

 

 

Policja apeluje:

 

aby reagować w sytuacji gdy widzimy osoby potrzebujące i narażone na wychłodzenie. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo należy informować służby o takiej sytuacji. Każde zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. W przypadku potwierdzenia informacji  każdej takiej osobie udzielana jest niezbędna pomoc.