Informacje

Podsumowanie wakacji w powiecie łódzkim wschodnim

Podczas minionych wakacji, które rozpoczęły się od 20.06.2019 r a zakończyły 01.09.2019 r. kierowcy w całym kraju mogli spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach przez ostatnie miesiące pracowali szczególnie intensywnie.

Wakacje to okres szczególnie pracowity dla policjantów a przede wszystkim dla mundurowych tzw. ,,drogówki”. Jak co roku w tym okresie na polskich drogach pojawiło się więcej patroli. Stróże prawa prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Szczególnie uwagę skupiali na tym czy kierowcy stosują się do znaków drogowych, ograniczeń prędkości, czy podróżujący są zapięci w pasy bezpieczeństwa a dzieci podróżują w fotelikach. Nadzorowany był też czujnie stan trzeźwości kierowców, ponieważ jak wskazują statystyki, nie wszyscy kierujący stosują się do policyjnych apeli o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi” lub ,,po kilku kieliszkach".

W trakcie tegorocznych wakacji 2019 na drogach powiatu łódzkiego - wschodniego odnotowano 191 zdarzeń drogowych w tym 18 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby. Kolizji drogowych było 173.

Dla porównania w wakacje w 2018 r.  roku na terenie powiatu łódzkiego - wschodniego doszło do 25 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby. Policjanci interweniowali wtedy przy 176 kolizjach.

Powrót na górę strony