Informacje

Zimowy wypoczynek w powiecie łódzkim wschodnim pod okiem mundurowych

Policjanci szczególnie podczas trwającego zimowego wypoczynku dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach czy w pociągach. Koluszkowski dzielnicowy pełnił służbę wraz z funkcjonariuszami SOK-u i dbał o bezpieczeństwo podróżujących. Policjanci również systematycznie spotykają się z dziećmi, które spędzają ferie zimowe w miejscach usytuowanych w powiecie łódzkim wschodnim. Tym razem dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu odwiedził najmłodszych, którzy wypoczywają na półkolonii w Plichtowie. Spotkanie poświęcił całkowicie tematyce zimowego bezpieczeństwa.

Mł. asp. Konrad Kaczmarek co jakiś czas pełni służbę wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei w pociągach aby sprawdzić bezpieczeństwo podróżujących nimi osób, jest to doskonała okazja aby porozmawiać z osobami korzystającymi z tego typu środków lokomocji o właściwym zabezpieczeniu swojego bagażu i ostrożności w trakcie podróży.

Asp. Sebastian Sobczyk z uwagi na trwające ferie zimowe zawitał do  Gminno Parkowego Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie aby spotkać się z uczestnikami półkolonii, którzy spędzali w placówce czas wolny od szkoły. Dzielnicowy wizytę u dzieci poświęcił tematyce bezpieczeństwa na drogach, w rejonie zbiorników wodnych oraz w innych miejscach przeznaczonych do wypoczynku. Przekazał również podstawowe informacje jak powinny zachować się dzieci w takich sytuacjach jak: zaczepianie przez osoby obce, próby podwiezienia przez nieznane osoby oraz o tym gdzie i u kogo szukać pomocy w przypadku zgubienia się na stoku, szlaku czy różnego rodzaju obiektach handlowych, w których mogą przebywać podczas wyjazdów. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania przez policjanta a całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

  • dzielnicowi na spotkaniach z dziećmi i w pociągach rozmawiają o bezpieczeństwie
  • dzielnicowi na spotkaniach z dziećmi i w pociągach rozmawiają o bezpieczeństwie
Powrót na górę strony