Informacje

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez koluszkowskich policjantów

W Zielonej Górze kierujący audi uderzył w przydrożny hydrant i uciekł z miejsca zdarzenia porzucając samochód. Po kilku minutach nietrzeźwego sprawcę kolizji zatrzymali koluszkowscy policjanci. Jak się okazało 27 – latek był poszukiwany i miał ponad 2 promile.

Do zdarzenia doszło 8 marca 2020 roku tuż po godz. 20:00 w Zielonej Górze gm. Andrespol. Kierujący audi jadąc od miejscowości Borowa w stronę Justynowa zjechał na pobocze po czym uderzył w przydrożny hydrant co doprowadziło wycieku wody z jego wnętrza. Kierujący porzucił audi i uciekł. Policjanci z koluszkowskiej drogówki natychmiast dojechali na miejsce zdarzenia po czym ruszyli w poszukiwaniu nieodpowiedzialnego kierowcy. Już po kilku minutach mundurowi patrolując pobliską okolicę zatrzymali 27–letniego rannego mężczyznę. Odpowiadał on rysopisowi osoby, której szukali. Jak się okazało był to mieszkaniec Łodzi poszukiwany przez łódzki komisariat. Mężczyzna przyznał, że to on kierował audi, którym uszkodził hydrant. Policjanci potwierdzili, że był  nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. 27-latek odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

PRZYPOMINAMY!

Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację. Jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego.

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony