Informacje

Skrajna nieodpowiedzialność mężczyzny objętego kwarantanną

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Mężczyzna podczas kwarantanny domowej postanowił wyjść z domu. Swoim zachowaniem zlekceważył nie tylko bezpieczeństwo własne ale i innych osób. Jego sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Policjanci w całej Polsce jak i w powiecie łódzkim wschodnim sprawdzają osoby, które zostały zakwalifikowane przez służby sanitarne do kwarantanny. Mundurowi przede wszystkim sprawdzają czy takie osoby respektują ciążący na nich obowiązek. Codziennie zmienia się liczba osób przebywających w wyznaczonym miejscu. Jednak nie wszyscy objęci kwarantanną rozumieją powagę sytuacji i swoją bezmyślnością narażają zdrowie innych osób.

Odpowiedzialność i rozsądek są teraz najważniejsze, jednak nie wszyscy to rozumieją. W czwartek  policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego kontrolowali jedną z rodzin objętych kwarantanną. Według posiadanych przez nich informacji wszystkie osoby zamieszkujące w jednym z domów powinny przebywać na swojej posesji. Na miejscu jednak  policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców opuścił swoje miejsce zamieszkania. Po powrocie mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego nie stosuje się do kwarantanny. Teraz za swój czyn grozi mu wysoka grzywna, nawet do 30 000 złotych.

APELUJEMY!!!

Kontrole osób objętych kwarantanną prowadzone są wyłącznie przez umundurowanych funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzają czy osoby te pozostają w wyznaczonym miejscu i czy się do tego stosują, a także funkcjonariusze pytają czy nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi zachowywać się odpowiedzialnie, by nie narażać innych na ryzyko.

Przypominamy o o również o przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, realizowaniu poleceń służb oraz wzajemną współpracę. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do wszystkich poleceń funkcjonariuszy! Osoby objęte kwarantanną powinny  pozostawać w izolacji i nie narażać innych mieszkańców. Mają obowiązek pozostać w miejscu kwarantanny!!!

 

 

  • policjant ze środkami dezynfekującymi i ochronnymi