Informacje

Znaleziony pocisk w Dobieszkowie

W Dobieszkowie gm. Nowosolna w lesie podczas spaceru został znaleziony pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej. Policjanci z Posterunku Policji w Andrespolu zabezpieczali teren do czasu przekazania pocisku saperom z Tomaszowa Mazowieckiego.

22 kwietnia 2020 roku około godz. 8:30 policjanci z Andrespola otrzymali zgłoszenie od dyżurnego koluszkowskiej komendy, z którego wynikało, że na terenie gminy Nowosolna w Dobieszkowie zgłaszający znalazł przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce pojechał policyjny pirotechnik, który określił znalezisko jako pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali niewypał saperom z Tomaszowa Maz.

Policja apeluje!

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. W wyniku czego może dojść do uszkodzenia ciała a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia mundurowi zabezpieczą znalezisko.

  • policjant przy pocisku
Powrót na górę strony