Informacje

15-latek zatrzymany po policyjnym pościgu

Koluszkowscy policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę. 15-latek jechał bez kasku ochronnego i nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Pojazd nie miał polisy OC. Wraz z nieletnim podróżowała jego rówieśniczka. Sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny.

8 maja 2020 roku tuż przed godz. 17:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego koluszkowskiej komendy w miejscowości Kazimierzów zauważyli motocyklistę jadącego bez kasku ochronnego. Jego pasażerka miała kask. Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli, jednak nie reagował on na polecenia policjantów jadących oznakowanym radiowozem. Motocyklista zaczął uciekać polnymi drogami zajeżdżając policjantom drogę. W miejscowości Turobowice stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się, po czym próbował uciekać na piechotę. Policjanci szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazało sie, że był to 15-letni mieszkaniec gminy Koluszki podróżujący ze swoją rówieśniczką. Nieletni nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem o pojemności 125 ccm. Dodatkowo pojazd nie miał polisy OC i nie był dopuszczony do ruchu. Nastolatkowie nie wymagali pomocy medycznej. Z miejsca zdarzenia odebrali ich rodzice. Teraz sprawą nieodpowiedzialnego wybryku nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci przypominają!

Osoby nieletnie, tak samo jak dorośli, muszą stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Nie stosowanie się do poleceń może skutkować użyciem siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego wobec nieletniego. Nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczka są obecnie przestępstwem.

  • policjant stoi przy radiowozie
Powrót na górę strony