Informacje

Wpadli z narkotykami

Koluszkowscy i tuszyńscy policjanci w ciągu zaledwie jednej doby zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Jeden z zatrzymanych odpowie dodatkowo za udzielanie narkotyków innym osobom. Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego koluszkowskiej komendy w nocy z 3 na 4 czerwca 2020 roku w Andrespolu skontrolowali volkswagena, którym kierował 23-letni łodzianin. Mundurowi wyczuli zapach marihuany z wnętrza samochodu, więc postanowili sprawdzić kierującego i samochód. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli blisko 2 gramy marihuany ukryte w opakowaniu po papierosach oraz w kieszeni spodni mężczyzny. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Łodzianin miał w przeszłości konflikty z prawem.

Kryminalni z Tuszyna monitorując miasto tuż przed godziną 20:00 uzyskali informację, że na terenie jednego z ośrodków rekreacyjnych może przebywać osoba posiadająca środki odurzające. Kiedy policjanci zjawili się we wskazanym miejscu zastali grupę czterech młodych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli zachowywać się nerwowo. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Tuszyna miał przy sobie torbę, w której stróże prawa znaleźli pudełko wypełnione marihuaną. Pozostała trójka mężczyzn nie miała przy sobie żadnych zabronionych prawem substancji. 22-latek przyznał, że czterokrotnie udzielał swojemu rówieśnikowi środków odurzających. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania oraz udzielania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

  • środki odurzające
Powrót na górę strony