Informacje

Policjanci z Andrespola w drodze na służbę interweniowali wobec brawurowego kierowcy

Policjanci z Andrespola w drodze na służbę zwrócili uwagę na kierującego audi, który wykonywał niebezpieczne manewry i nie pozwalał się wyprzedzić. 22-letni kierujący audi za szereg wykroczeń został ukarany mandatami oraz punktami karnymi.

9 lipca 2020 roku około godz. 12:30 w Gałkowie Dużym funkcjonariusze jechali prywatnym samochodem do Posterunku Policji w Andrespolu, gdzie mieli rozpocząć służbę. Po drodze policjant postanowił wyprzedzić jadące przed nim audi. Gdy zrównał się z wyprzedzanym pojazdem, jego kierujący dodał gazu i zdecydowanie przyspieszył uniemożliwiając manewr wyprzedzania. Nieodpowiedzialny kierowca audi wiedział, że jest wyprzedzany, gdyż podczas kolejnej próby zrobił to samo, nie dając się wyprzedzić. W ten sposób stwarzał niebezpieczne sytuacje na drodze. Taka jazda trwała kilkaset metrów. Funkcjonariusze nie mogli pozostać obojętni na takie zachawanie. Podczas ponownego zrównania się z audi, policjant siedzący na miejscu pasażera pokazał legitymację słuzbową kierującemu audi i wydał sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna zjechał na pobocze i zatrzymał się. Był to 22-letni mieszkaniec gminy Koluszki. Za szereg popełnionych wykroczeń został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 850 zł oraz 13 punktami karnymi.

Policjanci apelują! Brawurowa jazda, nie stosowanie się do przepisów oraz stwarzanie niebezpiecznych sytuacji na drodze zawsze może być przyczyną tragedii. Zawsze reagujemy na nieodpowiedzialne zachowania w służbie jak i poza nią!

Powrót na górę strony