Informacje

Rzgowscy policjanci udaremnili sprzedaż podrobionej biżuterii

Rzgowscy kryminalni zabezpieczyli biżuterię z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łącznie zabezpieczono 1070 zegarków oraz 450 tzw. charmsów. Wstępne straty oszacowane przez przedstawiciela firm pokrzywdzonych wynoszą nie mniej niż 366 tysięcy złotych. Policjanci z komisariatu w Rzgowie prowadzą w tej sprawie dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

16 lipca 2020 r. tuż po godz. 9:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie skontrolowali stoisko handlowe w jednym z centrów na terenie powiatu łódzkiego wschodniego. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, iż w sklepie prowadzona jest sprzedaż wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi i wzorami przemysłowymi. Podczas przeszukania wskazanej placówki policjanci zabezpieczyli łącznie 1070 zegarków oraz 450 koralików. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych firm na kwotę ponad 366.000 złotych. Handlująca podrabianym towarem została przesłuchana. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. Dochodzenie w przedmiotowej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach prowadzą policjanci z komisariatu w Rzgowie.

Art.  305 Prawa własności przemysłowej :

1.  Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, w tym podrobionym znakiem towarowym Unii Europejskiej, zarejestrowanym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Unii Europejskiej, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2.  W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.

3.  Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

  • zabezpieczona biżuteria, policjantka prowadzi czynności
  • zabezpieczona biżuteria, policjantka prowadzi czynności
  • zabezpieczona biżuteria, policjantka prowadzi czynności
  • zabezpieczona biżuteria, policjantka prowadzi czynności
Powrót na górę strony