Informacje

Świadek ujął nietrzeźwego kierowcę

W Tuszynie naoczny świadek jechał za renault, gdyż zaniepokoił go tor jego jazdy. Świadczyło to o tym, iż kierowca może być nietrzeźwy. Kiedy renault zwolniło zgłaszający zajechał mu drogę i zmusił kierującego do zatrzymania się. Do przyjazdu policji czujny obywatel uniemożliwił dalszą jazdę 56 - latkowi, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci dziękują za wzorową obywatelską postawę. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna.

12 września 2020 roku około godz. 17:15 oficer dyżurny koluszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w Tuszynie. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. W trakcie dojazdu do miejsca wskazanej interwencji mundurowi zauważyli na ul. Poddębina stojące na jezdni dwa samochody. Jednym z nich było renault, które wcześniej zostało opisane przez zgłaszającego. Na miejscu policjanci ustalili, iż naoczny świadek, który jechał za renault zadzwonił na policję, ponieważ miał podejrzenia, iż jadący przed nim mężczyzna może być nietrzeźwy. Wskazywał na to niewłaściwy tor jego jazdy. Zgłaszający jechał cały czas za nim. Kiedy renault zwolnił, czujny obywatel zajechał mu drogę i wymusił przez jego zatrzymanie. Tam poczekał na przyjazd policyjnego patrolu. Na miejscu mundurowi ustalili, iż kierującym renault jest 56 – letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz  za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Mundurowi apelują! Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji. 

Powrót na górę strony