Informacje

Ujęcie nietrzeźwego kierującego przez czujnego prokuratora

W Felicjanowie gm. Koluszki mężczyzna pojechał za citroenem, gdyż zaniepokoił go sposób jego jazdy. Podejrzewał, iż jego kierowca może być nietrzeźwy. Nierówny tor jazdy, gwałtowne i niebezpieczne manewry wzbudziły podejrzenia u prokuratora. Wyprzedził go i zatrzymał pojazd. Na miejscu pojawili się zaalarmowani policjanci. Jak się okazało kierujący citroenem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2 grudnia 2020 roku tuż przed godziną 8:00 do Felicjanowa został skierowany koluszkowski patrol ruchu drogowego. Miało tam dojść do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego citroenem. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Jak się okazało, na co dzień wykrywający i ścigający przestępstwa prokurator, który współpracuje z koluszkowskimi policjantami pojechał za citroenem, którego sposób jazdy go zaniepokoił. Miał podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy. Po kilku minutach przemieszczania się za autem, którego tor jazdy był nierówny, a kierujący wykonywał gwałtowne i niebezpieczne ruchy mężczyzna postanowił interweniować. Wyprzedził citroena i zatrzymał go. Jednocześnie o zaistniałej sytuacji zostali powiadomieni policjanci. Kiedy na miejscu zjawił się patrol ruchu drogowego okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca to 38–letni mieszkaniec powiatu brzezińskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Szybka reakcja i odwaga jaką wykazał się Pan Prokurator zasługuje na szczególne uznanie i wyróżnienie. Dzięki takiej postawie kolejny ,,potencjalny zabójca” został wyeliminowany z drogi i nie doszło do tragedii.

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! 

 

Powrót na górę strony