Informacje

Kolejni piraci drogowi zatrzymani przez koluszkowskich policjantów

Tylko w ciągu kilku godzin policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy na ograniczeniu do 50 km/h pędzili z prędkością ponad 110 km/h. Obaj mężczyźni mają już zatrzymane prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Mimo ciągłych apeli mundurowych nadal wielu kierowców wykazuje się skrajną nieodpowiedzialnością. Celem działań policyjnych jest przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków drogowych poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Prędkość nadal pozostaje główna przyczyną wypadków drogowych i wpływa na ich skutki.

2 grudnia 2020 r. tylko w przeciągu 3 godzin policjanci z wydziału ruchu drogowego koluszkowskiej drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy. Na obszarze zabudowanym kierujący przekraczali dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Brawurą wykazał się 58-letni kierujący jeepem gdzie w Tuszynie na drodze krajowej numer 12 pędził z prędkością 116 km/h. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 47-letni kierowca seata, który w Woli Rakowej jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 111 km/h.

Policjanci apelują do kierujących, że prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Przy potrąceniu pieszych, już nawet niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza ich szanse przeżycia. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach!

Powrót na górę strony