Informacje

Trafili za kratki za liczne kradzieże z włamaniami

Koluszkowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KWP w Łodzi doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 35 i 42 lat. Jak się okazało ,,złodziejski duet” dopuścił się licznych kradzieży z włamaniem na terenie powiatu łódzkiego wschodniego i Łodzi. Podejrzani włamywali się do domów w budowie i już zamieszkanych. Wstępna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 50 000 złotych. Obaj działali w warunkach recydywy. Zostali tymczasowo aresztowani.

Skrupulatne i wnikliwe ustalenia jakie poczynili policjanci z koluszkowskiej komendy przy współpracy z łódzkimi kryminalnymi doprowadziły ich na trop 35 i 42 letnich mieszkańców Andrespola. Jak się okazało mężczyźni włamywali się od roku do domów znajdujących się w budowie jak i zamieszkanych.  Podejrzani działali na terenie powiatu łódzkiego wschodniego i Łodzi. Ich łupem padały najczęściej narzędzia, elektronarzędzia, materiały budowlane, meble, armatura łazienkowa, piece, grzejniki, sterowniki. 23 stycznia 2021 roku około godz. 5:30 koluszkowscy i łódzcy policjanci zatrzymali w Andrespolu dwóch mężczyzn podróżujących renault kombi z przyczepą, na której przewożone były materiały budowlane. Jak się okazało chwilę wcześniej skradzione zostały z jednego z domów na terenie Łodzi. Zgromadzone materiały w sprawie pozwoliły policjantom na przedstawienie mężczyznom 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Wartość skradzionego mienia to ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci przeszukali domy podejrzanych, w których zabezpieczyli wiele innych przedmiotów. Prawdopodonie  również pochodzą one z włamań. Śledeczy będą teraz docierać do pokrzywdzonych, którzy stali sie ofiarami włamywaczy. Niewykluczone jest więc rozszerzenie zarzutów. Przestępstwo kradziezy z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj podejrzani działali w warunkach recydywy. Teraz najbliższe miesiące spędzą za kratkami. 

Policjanci apelują do wszystkich osób, którym w minionym roku zostały skradzione różnego rodzaju materiały budowlane, narzędzia i elektronarzędzia z domów mieszkalnych i tych w budowie na terenie powiatu łódzkiego wschodniego i z terenu podległego KP VI i KP VII w Łodzi o zgłoszenie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach ul. 11 Listopada 62F tel: (47) 842 12 19 celem weryfikacji i rozpoznania odzyskanych przedmiotów.

  • nieumundurowany policjant w żółtej kamizelce zapina kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie, który stoi przed policjantem
  • nieumundurowany policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę, który na zapięte kajdanki na rękach trzymanych z tyłu
  • nieumundurowany policjant prowadzi do samochodu zatrzymanego mężczyznę
  • skradzione przedmioty
  • skradzione przedmioty
Powrót na górę strony