Informacje

Zamknięta droga w Gałkowie Dużym - policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku.

W Gałkowie Dużym gm. Koluszki podczas prac ziemnych został znaleziony pocisk artyleryjski z czasów I Wojny Światowej. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Andrespola i Koluszek, którzy potwierdzili, że jest to przedmiot niebezpieczny i stwarzający realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Przez kilka godzin była zamknięta droga do czasu usunięcia niewybuchu.

16 marca 2021 roku około godz. 11:00 patrol interwencyjny z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego, z którego wynikało, że na terenie gminy Koluszki w Gałkowie Dużym zgłaszająca znalazła przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce pojechał policyjny pirotechnik, który określił znalezisko jako pocisk artyleryjski z czasów I Wojny Światowej. Przez kilka godzin była zablokowana ulica przy, której  znaleziono pocisk zagrażający życiu i zdrowiu. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali niewypał saperom z Tomaszowa Maz.

Policja apeluje!

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. W wyniku czego może dojść do uszkodzenia ciała a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia mundurowi zabezpieczą znalezisko.

  • Policjanci stoją przy radiowozach i zabezpieczają miejsce
  • Policjanci stoją przy radiowozach i zabezpieczają miejsce
  • Policjanci stoją przy radiowozach i zabezpieczają miejsce
Powrót na górę strony