Informacje

Policjanci apelują o wzajemną odpowiedzialność i przestrzeganie obostrzeń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego od samego początku walki z pandemią prowadzą działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii COVID – 19. W obecnym czasie zasłanianie ust i nosa oraz stosowanie się do panujących obostrzeń to podstawa aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa. Policjanci w swych działaniach będą przypominać mieszkańcom o obostrzeniach oraz egzekwować ich przestrzeganie.

Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego każdego dnia sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają nowych przepisów oraz zasad odbywania kwarantanny. Poza codziennymi obowiązkami służbowymi i pełnieniem służby w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie okazują wsparcie i zainteresowanie społeczeństwu.

Wspierając służby sanitarne policjanci z Koluszek, Rzgowa, Tuszyna i Andrespola sprawdzają wszystkie osoby na terenie naszego powiatu, które zostały zakwalifikowane do przebywania w domu na kwarantannie. Przede wszystkim mundurowi kontrolują czy takie osoby respektują ciążący na nich obowiązek i znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Obecna sytuacja w kraju wymaga zdecydowanych działań. Od soboty 27 marca 2021 roku wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa. Trudna sytuacja związana z panującą epidemią koronawirusa wymaga przede wszystkim ograniczenia aktywności społecznej, zakrywania ust i nosa oraz stosowania się do obowiązujących obostrzeń. Mimo ciągłych apeli służb zdarzają się jednak osoby, które naruszają obostrzenia. Dlatego policjanci będą reagować na każde lekceważenie obowiązujących przepisów i wyciągać konsekwencje.

To czy wygramy walkę z koronawirusem zależy tylko i wyłącznie od nas, od naszej  wzajemnej odpowiedzialności nie tylko za siebie ale też za innych. To właśnie ten moment aby każdy zrozumiał #ZOSTAŃWDOMU!

  • sygnały świetlne z napisem Policja na dachu radiowozu za którym stoją dwaj umundurowani policjanci
  • umundurowany policjant stoi przy radiowozie i przy grupie nastolatek
  • umundurowani policjanci spisują mężczyznę
Powrót na górę strony