Informacje

141 km/h w terenie zabudowanym

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Tuszynie bmw jadące w terenie zabudowanym z prędkością 141 km/h. 34-letni kierujący tym pojazdem mężczyzna został ukarany mandatem, 10 punktami i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

1 kwietnia 2021 roku około 12:30 w Tuszynie na drodze krajowej numer 12, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej komendy zauważyli jadące z dużą prędkością bmw. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Tuszyn. Pomiar prędkości jaki zmierzyli policjanci w obszarze zabudowanym wskazał 141 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 91 km/h. Musiał liczyć się z konsekwencjami tak brawurowej jazdy. Został ukarany mandatem, 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy.

Pomimo ciągłych apeli mundurowych, nadal wielu kierowców wykazuje się skrajną nieodpowiedzialnością. Celem działań policyjnych jest przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków drogowych poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Prędkość nadal pozostaje główna przyczyną wypadków drogowych i wpływa na ich skutki.

  • zdjęcie pomiaru prędkości, na którym widać samochód który jedzie z dużą prędkością
Powrót na górę strony