Informacje

Wzorowa postawa obywatelska pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy

W Koluszkach naoczni świadkowie zauważyli volvo, którego tor jazdy ich zaniepokoił. Świadkowie od razu nabrali podejrzeń, iż kierowca może być nietrzeźwy. Dwaj mężczyźni zatrzymali kierowcę volvo i zabrali kluczyki od pojazdu oraz wezwali policję. Na miejscu szybko pojawili się mundurowi. Jak się okazało kierowca miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

9 kwietnia 2021 roku tuż przed godziną 19:00 w Koluszkach na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Armii Krajowej został skierowany koluszkowski patrol policji, ponieważ dwaj zgłaszający mężczyźni mieli podejrzenie nietrzeźwego kierującego volvo. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało naoczni świadkowie zauważyli volvo, które nie potrafiło prawidłowo skręcić w ulicę Armii Krajowej, mężczyźni mając podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy natychmiast zatrzymali samochód i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Na miejscu policjanci ustalili, iż kierujący volvo to 54-letni mieszkaniec gminy Koluszki. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna usłyszy zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy mieszkańcowi naszej gminy jak i Łodzi za szybką reakcję i odwagę, takie zachowanie zasługuje na szczególne uznanie.

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! Każdy świadek przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji. 

 

 

 

 

Powrót na górę strony