Informacje

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mienia! Rozpoczyna się sezon wypoczynku na ogródkach działkowych

Działkowiczu właśnie rozpoczyna się sezon przebywania na terenie ogródków działkowych. Porządkowanie, siew warzyw, pielęgnacja roślin, weekendowy odpoczynek na świeżym powietrzu – to właśnie w tym czasie mogą pojawić się też tam złodzieje czy wandale. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia!

Szczególnie w okresie wiosenno-letnim dzielnicowi są szczególnie zaangażowani w kontrolowanie miejsc odpoczynku i relaksu naszych mieszkańców. Policjanci reagują na wszelkie niepokojące sygnały napływające od właścicieli ,,działek”. Jednak duży wpływ na wzajemne bezpieczeństwo osób przebywających na ,,ROD” mają sąsiedzi. Ich reakcja na każdą ,,dziwną sytuację”, pojawiające się nieznajome osoby, pojazdy, które parkują obok. Warto zadbać o kontakt ze swoim sąsiadem na przykład wymienić się numerami telefonów.

Jeśli na ,,działce” pozostawiamy sprzęt gospodarczy, elektryczny pomyślmy o dobrym zabezpieczeniu altany (wzmocnione drzwi, zamki, okratowane okna). Nie zostawiajmy na tak zwanym ,,wierzchu” wartościowych rzeczy (pieniędzy, dokumentów, telefonów, kluczy do mieszkania), kiedy zajmiemy się pracami ogrodniczymi czy porządkami złodziej może wykorzystać nawet wtedy naszą nieuwagę. Jeżeli łupem padną nasze dokumenty gdzie widnieje nasz adres zamieszkania a do tego klucze od mieszkania amator cudzego mienia może się szybko do niego dostać.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy ich zachowanie wzbudza nasze wątpliwości natychmiast zadzwońmy na policję. Możemy też swoimi odczuciami podzielić się z dzielnicowym czyli policjantem pierwszego kontaktu. Dbajmy wzajemnie o swoje bezpieczeństwo aby móc w pełni cieszyć się wiosenno-letnim wypoczynkiem.

Powrót na górę strony