Informacje

Tragiczny wypadek pod Tuszynem

Tuszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze S-8 w Modlicy. BMW zjechało z drogi i uderzyło w bariery ochronne. Kierujący samochodem 42-latek poniósł śmierć na miejscu.

16 czerwca 2021 roku tuż po północy w miejscowości Modlica w gminie Tuszyn, na drodze S-8 w kierunku Katowic doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 42-letni mieszkaniec Jeleniej Góry kierujący bmw z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w bariery ochronne. Mężczyzna poniósł śmierć. Podróżował sam. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Tuszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury.

Policjanci apelują! Siadając za „kółko” należy być wypoczętym. Wyruszać w drogę, szczególnie dłuższą, należy zaplanować odpoczynki. Senność osłabia refleks i zmniejsza zdolność koncentracji. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilkunastominutową przerwę. Z pewnością pomoże samo wyjście z pojazdu na świeże powietrze, krótki spacer lub proste ćwiczenia rozciągające. Sam kierowca powinien mieć w czasie podróży swobodę ruchów. Kolejną ważną kwestią jest dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów ale też warunków drogowych i własnych możliwości. Nadmierna prędkość to nadal najczęstsza przyczyna wypadków. Im szybciej jedziemy, tym mniej czasu mamy na reakcję, a w razie wypadku nasze szanse na przeżycie maleją.

  • radiowóz policyjny z migającymi niebieskimi światłami stoi na miejscu wypadku drogowego, w tle widoczny wóz strażacki
  • radiowóz policyjny z migającymi niebieskimi światłami stoi na miejscu wypadku drogowego, w tle widoczny wóz strażacki
Powrót na górę strony