Informacje

Dzięki rzgowskim dzielnicowym błąkająca się od 2 tygodni suczka trafiła do swojego właściciela

Rzgowscy dzielnicowi zostali zaalarmowani o błąkającym się psie w miejscowości Grodzisko. Szybko się nim zaopiekowali i natychmiast podjęli kroki aby odnaleźć jego właściciela. Suczka spędziła noc w tuszyńskim komisariacie pod opieką mundurowych. Już następnego dnia pupil wrócił cały i zdrowy do swojego właściciela, który szukał go od 2 tygodni.

25 września 2021 roku dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie zostali zaalarmowani, iż w Grodzisku błąka się pies. Kiedy mundurowi zjawili się na miejscu próbowali ustalić właściciela pupila, rozpytali okolicznych mieszkańców jednak nikt nie wiedział do kogo może należeć błąkająca się suczka. Nie miała też na sobie obroży, która ułatwiła by dotarcie do właścicieli. Piesek jednak bardzo szybko zaprzyjaźnił się z dzielnicowymi i nabrał do nich zaufania przez co nie odchodził od nich na krok. Policjanci bez chwili wahania zaopiekowali się pupilem dając mu schronienie i pożywienie w tuszyńskim komisariacie, który jest przystosowany do trzymania w nim czworonogów. Podjęli też kroki w celu ustalenia i dotarcia do właściciela. Udostępnili ogłoszenie na lokalnych portalach internetowych. Po spędzonej nocy na komisariacie już następnego dnia zjawił się przejęty właściciel suczki. Potwierdził też fakt iż od 2 tygodni próbował szukać jej  bezskutecznie.

Rzgowscy i tuszyńscy policjanci kolejny raz wykazali się wielkim zaangażowaniem i dobrym sercem, sami są miłośnikami zwierząt i psy traktują jak członków rodziny i wiernych przyjaciół. To dla nich nic nadzwyczajnego, ponieważ sami na co dzień w swojej służbie współpracują ze swoimi czworonożnymi partnerami.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • znaleziony pies przez policjantów siedzi na przednim fotelu w radiowozie
  • znaleziony pies przez policjantów siedzi na przednim fotelu w radiowozie
  • umundurowani policjanci siedzą w radiowozie ,mężczyzna na przednim siedzeniu a obok niego siedzi pies, policjantka siedzi z tyłu w radiowozie, patrzą przed siebie
Powrót na górę strony