Informacje

Przekroczenia prędkości zakończone wysokimi mandatami

Obowiązujący od początku roku nowy taryfikator określa dużo większe mandaty dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Tylko jednego dnia w ciągu kilku godzin koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 6 kierujących, którzy za przekroczenia prędkości zostali ukarani wysokimi mandatami.

19 stycznia 2022 roku policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy tylko w ciągu kilku godzin namierzyli 6 ,,piratów drogowych”, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. W związku z łamaniem przepisów zostali ukarani mandatami w wysokości od 800 do 1 000 złotych.

W Kruszowie policjanci zmierzyli prędkość kierującemu fiatem, który jechał 102 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70km/h. 49-letni kierujący za przekroczenie prędkości o 32 km/h został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 6 punktami karnymi. Chwilę później tą samą drogą jechał ford, którego kierujący przekroczył prędkość o 31 km/h co kosztowało go 800 złotych i 6 punktów. W Tuszynie 32-letnia kierująca bmw jechała z prędkością 88km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Została ukarana mandatem w wysokości 800 zł i 6 punktami. Policjanci zmierzyli również prędkość pędzącej w Tuszynie skodzie, którą kierował 35-letni mężczyzna, jechał z prędkością 97 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych i 8 punktami karnymi. W Giemzówku 53-letni kierowca volvo przekroczył prędkość o 31 km/h, pędził z prędkością 81 km/h. Na kierowcę również został nałożony mandat 800 złotych i 6 punktów. Natomiast w Borowej 74-letni kierowca forda w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h przekroczył dozwoloną o 35 km/h co kosztowało go 800 złotych i 6 punktów karnych.

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Kierowco bądź odpowiedzialny!

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

 

 

Powrót na górę strony