Informacje

Pirat drogowy i nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który pędził z prędkością 147km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Dodatkowo kierowca nie miał uprawnień. Kilka godzin później policjanci zauważyli rowerzystów, których tor jazdy wzbudzał ich podejrzenia. Obaj byli pijani, otrzymali mandaty w wysokości 1 000 i 2 500 złotych.

2 marca 2022 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, tuż przed godziną 12:00 zauważyli w Rzgowie na drodze krajowej 91 pędzącego fiata. Jak się okazało 36-letni mieszkaniec Łodzi jechał 147 km/h drogą gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 77 km/h, dodatkowo okazało się, iż nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych i 10 punktami, za brak uprawnień odpowie przed sądem.

Tego samego dnia policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy po godzinie 14:00 zauważyli w Kraszewie rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało 56-letni cyklista miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Otrzymał mandat w wysokości tysiąca złotych.

W Rzgowie o godzinie 17:00 policjanci zauważyli kolejnego kierującego jednośladem, którego tor jazdy wskazywał, iż może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 53-letniego mężczyzny wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

Policjanci apelują!

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Kierowco bądź odpowiedzialny! Pamiętajmy! Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony