Informacje

Koluszkowscy kryminalni zabezpieczyli nielegalne papierosy

Policjanci z Koluszek zabezpieczyli 616 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany 36-latek usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Wstępnie wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych.

21 kwietnia 2022 roku około godz. 6:30 kryminalni z koluszkowskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, iż w Tuszynie może dochodzić do nielegalnej sprzedaży papierosów. Policjanci przez jakiś czas obserwowali wytypowaną posesję po czym zauważyli podjeżdżający samochód, z którego wysiadł mężczyzna. Czekał on kilka minut pod bramą po czym wyszedł do niego inny mężczyzna akurat z obserwowanej posesji i wręczył ,,wagon” papierosów. Mundurowi natychmiast podjęli działania w tym zakresie. Jak się okazało przekazujący nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy to 36-letni mieszkaniec Zgierza. W pomieszczeniu, w którym przebywał policjanci zabezpieczyli 616 nielegalnych paczek papierosów czyli ponad 12 tysięcy sztuk. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. W przeszłości miał już konflikty z prawem. Wstępnie wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 15.000 złotych.

Art.  65 Kodeksu Karnego Skarbowego, mówi iż:

§  1. Kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego określonego w art. 63-64, art. 69 § 1 lub 3, art. 69a, art. 73 lub art. 73a, lub pomaga w ich zbyciu, albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjant w kamizelce z napisem policja po lewej stronie siedzi obok zatrzymanego mężczyzny
  • policjantka z opaską na ramieniu z napisem policja pochylona nad papierosami nielegalnymi ułożonymi pod ścianą na korytarzu
  • policjantka z opaską na ramieniu z napisem policja pochylona nad papierosami nielegalnymi ułożonymi pod ścianą na korytarzu
Powrót na górę strony