Informacje

Policyjne motocykle wyruszyły na drogi powiatu Łódzkiego Wschodniego

Koluszkowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego rozpoczęli motocyklowe patrole. Sezon wiosenno-letni sprawiła, że na drogach pojawia się dużo jednośladów, jednak kierowcy nie zawsze przestrzegają ograniczeń prędkości. Dzięki takim patrolom mundurowi mogą sprawniej dotrzeć w miejsca gdzie nie wjedzie radiowóz oraz szybciej zareagować na łamanie przepisów. Pierwsze patrole zostały zadysponowane do zabezpieczenia XIII Biegu Dycha Justynów-Janówka w majowy weekend.

Trwa akcja informacyjno-edukacyjna „Jednośladem bezpiecznie do celu” , której priorytetem jest zwrócenie uwagi na użytkowników jednośladów i ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak również kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach ruszyli na pierwsze w tym roku motocyklowe patrole. Policyjne motocykle zostały przygotowane do sezonu i będzie można je zobaczyć na drogach całego powiatu łódzkiego wschodniego. Mundurowi motocykliści pilnować będą naszego bezpieczeństwa oraz reagować na popełniana wykroczenia. Pierwsze służby motocyklowe rozpoczęły zabezpieczenie XIII Biegu Dycha Justynów-Janówka, który odbył się 1 maja 2022 roku w gminie Andrespol.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo, do wszystkich użytkowników dróg. Szczególnie do kierujących samochodami, aby zwracali uwagę na motocyklistów, rowerzystów i spoglądali w lusterko. Natomiast motocyklistom mundurowi przypominają o zachowaniu zdrowego rozsądku i powstrzymywaniu się od brawurowej jazdy. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjant na motocyklu zabezpiecza bieg
  • policjant na motocyklu zabezpiecza bieg
  • policjant na motocyklu zabezpiecza bieg
Powrót na górę strony