Informacje

Reagujmy! Policjant po służbie interweniował przy zagubionej 3-latce

To jak ważna jest nasza reakcja i zainteresowanie kiedy widzimy zagubione dziecko udowodniła mieszkanka Koluszek. Kobieta zauważyła na jednej z ulic zapłakaną 3-latkę, którą bez żadnego zainteresowania mijali inni przechodnie. Kobieta szybko zainterweniowała, dołączył do niej policjant po służbie. a już po kilkudziesięciu minutach dziecko trafiło pod opiekę przerażonej mamy.

8 września 2022 roku tuż przed godziną 18:00 przy ulicy Pięknej koluszkowianka zauważyła idącą zapłakaną i przestraszoną małą dziewczynkę. Natychmiast zainteresowała się sytuacją dziecka. Kobieta pytała przechodniów czy znają, bądź rozpoznają dziecko. Nikt poza empatyczną koluszkowianką nie zainteresował się jego losem. O tej sytuacji dowiedział się również aspirant Michał Piekarski, który po służbie znajdował się w pobliżu ulicy Pięknej. Natychmiast zjawił się na miejscu i zaczął rozmawiać z dzieckiem. Dziewczynka nie powiedziała jak się nazywa ale palcem wskazywała pobliskie budynki. Policjant o całej sytuacji poinformował oficera dyżurnego koluszkowskiej jednostki. Wziął zapłakaną dziewczynkę na ręce i poszedł w kierunku pobliskich zabudowań. W pewnym momencie zauważył kobietę, która desperacko rozglądała się i ewidentnie kogoś szukała. Była to zrozpaczona mama 3-latki. Jak się okazało dziecko bawiło się ze starszym rodzeństwem w pobliżu domu i niepostrzeżenie oddaliło się. Kiedy rodzic zorientował się, że nie ma w pobliżu maleństwa natychmiast rozpoczął poszukiwania na własną rękę. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Policjanci szczególnie dziękują mieszkance Koluszek, która jako pierwsza zainteresowała się losem dziecka i wykazała niezwykłą empatią i wzorową postawą. Być może dzięki niej nie doszło do tragedii.

Policjanci apelują do mieszkańców o zainteresowanie i reagowanie na niepokojące sytuacje wokół nas, często wystarczy niewiele, a można uratować czyjeś życie. Nie bójmy się reagować! Od najmłodszych lat uczmy swoje dziecko jak się nazywa, gdzie mieszka oraz jaki jest numer telefonu przynajmniej jednego z rodziców. W przypadku, gdy straci rodziców z oczu, może poprosić kogoś o zadzwonienie do mamy lub taty. Warto również przed większym wyjazdem, wycieczką czy nawet zakupami w hipermarkecie sprawić dziecku opaskę na rękę z numerem telefonu do opiekuna. Również do kurtki można włożyć kartkę z taką informacją 

Gdy dziecko się zagubi nie trać czasu na prowadzenie poszukiwań na własną rękę. Natychmiast zawiadom policję. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc kogo się da. Jeśli dziecko zgubi się w sklepie, na dworcu itp. zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono komunikat.

 

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony