Informacje

Dzień Seniora z policjantkami

Koluszkowskie policjantki pojawiły się Lisowicach gdzie mieszkańcy gminy świętowali ,,Dzień Seniora”. Mundurowe przybliżyły mieszkańcom metody działania oszustów, apelowały o zdrowy rozsądek i jak działać aby nie dać się oszukać. Przypomniały również zasady bezpiecznego grzybobrania.

1 października 2022 roku mieszkańcy Koluszek i gminy świętowali ,,Dzień Seniora” w Lisowicach. Dzięki zaproszeniu Burmistrza Koluszek Pana Waldemara Chałata oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pojawiły się tam również koluszkowskie policjantki, które starały się przypomnieć wszystkim o zagrożeniach czyhających na seniorów ze strony oszustów działających metodą ,,na wnuczka”, ,, policjanta”, ,, urzędnika”, czy ,,pracownika banku”. Podnoszenie świadomości osób starszych właśnie w tym zakresie przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć utraty oszczędności życia. Mundurowe omawiały z uczestnikami spotkania różne przypadki oszustw i metod często bezwzględnych, jakimi posługują się oszuści. Stróże prawa dbają o podnoszenie świadomości osób starszych na temat zagrożeń na jakie są narażeni oraz informują jak nie doprowadzić do tego aby wpaść w ręce oszustów. Często w rozmowach z mieszkańcami apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych czy internetowych. A ich bezpieczeństwo to dla policjantów priorytet.  Mieszkańcy dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak właściwie zadbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Miłośnikom grzybobrania również przypomniały o bezpiecznej podróży do lasu aby uchronić się przed zgubieniem.

Policjantki zostały przyjęte bardzo serdecznie przez świętujących seniorów, z którymi również osobiście rozmawiały o różnych przypadkach prób oszustw, jednak do tej pory mieszkańcy naszej gminy wykazują się niezwykłym rozsądkiem i wielką odpowiedzialnością.

 

mł. asp. Aneta Kotynia

  • policjantki stoją na wprost siedzących przy stołach seniorów
    Foto wyk. P. Wegwert
  • policjantki rozmawiają z seniorami i się uśmiechają
    Foto wyk. P. Wegwert
  • policjantki rozmawiają z seniorami i się uśmiechają
    Foto wyk. P. Wegwert
Powrót na górę strony