Informacje

Przekroczył prędkość o 79km/h w terenie zabudowanym

Koluszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego dacią duster, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 129 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, otrzymał 2500 złotych mandatu i 15 punktów karnych. Nadmierna prędkość i brawura to śmiertelne niebezpieczeństwo.

2 października 2022 roku w Tuszynie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego skontrolowali 36-letniego kierowcę dacii duster. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h, jadąc 129 km/h. Za swoją bezsensowną brawurę mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych i 15 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, iż nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Kierując pojazdem należy dostosować prędkość nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz także do warunków drogowych i własnych umiejętności. Policyjne działania mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • ekran wskazujący pomiar prędkości jadącego samochodu, w tle widać znaki drogowe i sygnalizatory świetlne
Powrót na górę strony