Informacje

Dzień Walki z Handlem Ludźmi

18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XVI obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. Jesteś ofiarą lub świadkiem handlu ludźmi? Poinformuj!

Tego dnia w Komendzie Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego w godzinach 8.00 – 16.00 będzie dyżurował koordynator dw. z Handlem Ludźmi, można się z nim kontaktować pod numerem telefonu (47) 842 12 09.
Jeśli jesteś osobą, która została pokrzywdzona w wyniku wykorzystania (na przykład w prostytucji, w pracy o charakterze przymusowym) lub posiadasz informacje na temat bezprawnych działań związanych z wykorzystaniem innej osoby skontaktuj się nim!
Więcej informacji na temat przestępstwa handlu ludźmi oraz Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi można przeczytać na stronie http://www.handelludzmi.eu oraz na stronie Polskiej Policji.

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony