Informacje

Obywatelskie ujęcie kompanów od kieliszka

Dwóch świadków zareagowało kiedy przypadkowo poznany mężczyzna chciał odjechać ze stacji volkswagenem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźni próbowali odebrać kluczyki 36-latkowi i udaremnić jego dalszą jazdę. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

3 marca 2023 roku tuż po północy koluszkowski patrol dostał zgłoszenie, iż na stacji benzynowej w Koluszkach szarpie się trzech mężczyzn. Kiedy policjanci zjawili się na miejscu okazało się, że dwóch mieszkańców Koluszek kilka minut wcześniej poznało 36-latka, z którym postanowili napić się alkoholu. Wsiedli do zaparkowanego volkswagena, w którym spożywali wysokoprocentowe trunki. Po jakimś czasie nowo poznany znajomy ruszył samochodem z terenu stacji, wtedy zaniepokojeni kompani próbowali udaremnić dalszą jazdę i chcieli odebrać kluczyki kierowcy. Doszło między nimi do szarpaniny. Badanie stanu trzeźwości 36-letniego mieszkańca gminy Koluszki wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Dzięki naszej postawie kolejny ,,potencjalny zabójca” może zostać wyeliminowany z drogi aby nie doszło do tragedii. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony