Informacje

Policjanci ruchu drogowego uczestniczą w akcji #daj się zauważyć#noś odblaski#

Dobra widoczność to podstawa szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Jest to zawsze sygnał dla kierowców, że chodnikiem bądź na przejściu dla pieszych jest człowiek. Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego podczas spotkań z przedszkolakami przekazują niezwykle cenne zasady bezpieczeństwa. Od najmłodszych lat dzieci uczą się jak być dobrze widocznym na drodze.

17 października 2023 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego zagościli w Przedszkolu w Gałkowie Dużym. Wspólny spacer po chodniku i właściwe przechodzenie przez jezdnię z założonymi kamizelkami odblaskowymi miał uświadomić najmłodszym jak bardzo ważna jest nasza widoczność dla kierowców. Bez względu na to czy idziemy chodnikiem, poboczem czy przechodzimy przez oznakowane przejścia dla pieszych odblaski, które mamy na sobie dają sygnał kierowcy, że powinien zwolnić i baczniej obserwować otoczenie. Policjanci doskonale wiedzą, iż nauka bezpieczeństwa jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat. #Daj się zauważyć# noś odblaski#!
Policjanci apelują! Pieszy czy rowerzysta, który porusza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu niechronionych uczestników ruchu stosuje się do nowych przepisów. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy bądź rowerzysta ubrany w ciemny strój jest widoczny dla kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba mająca na sobie elementy odblaskowe jest widoczna nawet z odległości 150 metrów. Rower musi być wyposażony w sprawne oświetlenie. Odblaski mogą być doczepiane do ubrania, są nimi opaski, kamizelki oraz smycze. Zaleca się umieszczać je na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wtedy mamy pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej #Daj się zauważyć# noś odblaski# !
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Radiowóz stoi za parkowany, obok niego stoją ustawione w parach dzieci.
  • Policjanci stoją na drodze przez którą przechodzą dzieci w odblaskowych kamizelkach.
  • Policjanci stoją na drodze przez którą przechodzą dzieci w odblaskowych kamizelkach.
  • Policjanci stoją na drodze przez którą przechodzą dzieci w odblaskowych kamizelkach.
  • Policjanci stoją na drodze przez którą przechodzą dzieci w odblaskowych kamizelkach.
  • Policjant stoi przy radiowozie przy którym stoją małe dzieci.
Powrót na górę strony