Informacje

,,Dzień przedsiębiorczości” z koluszkowskimi policjantami

Uczniowie klas mundurowych z liceum w Wiśniowej Górze w ramach ,,Dnia Przedsiębiorczości” wybrali Komendę Powiatową Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego aby poznać na czym polega zawód policjanta. Tego dnia licealiści poznali w praktyce jak wygląda codzienna służba policjantów i jakie są zasady rekrutacji.

20 marca 2024 roku do Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Koluszkach zawitali uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze. Z uwagi na to, iż w przyszłości myślą o służbie w niebieskim mundurze. Był to dzień praktycznego zapoznania z zawodem policjanta. Uczniowie poznali strukturę i wyposażenie jednostki oraz codzienne zadania pełnione przez policjantów różnych pionów. Zaznajomili się z powiatowym stanowiskiem kierowania, instruktorem wyszkolenia strzeleckiego, oficerem prasowym i ich codziennymi zadaniami. Pracownicy zespołu kadr i szkolenia zapoznali licealistów z procedurą naboru oraz warunkami, jakie musi spełnić kandydat do służby w niebieskim mundurze.  Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie służbą w niebieskim mundurze, wymaganym wykształceniem, umiejętnościami i predyspozycjami, które są niezbędne do pracy w tym zawodzie.
Interesuje Cię służba w Policji? Więcej informacji udzieli Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego, 95-040 Koluszki, ul. 11 Listopada 62 F, tel. (47) 842 12 15; tel. (47)  842 12 16.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Uczniowie w mundurach siedzą na sali i patrzą w stronę wyświetlanego na rzutniku filmu, przed nimi siedzą dwie kobiety.
  • Uczniowie w mundurach siedzą przy stole z policjantką.
  • Grupa uczniów w czarnych mundurach stoi na strzelnicy, obok nich jest policjant.
  • Grupa uczniów w czarnych mundurach stoi na strzelnicy, obok nich jest policjant.
  • Grupa uczniów w czarnych mundurach stoi na strzelnicy, obok nich jest policjant.
  • Uczniowie w czarnych mundurach stoją na środku siłowni, obok nich stoją dwie kobiety.
Powrót na górę strony