Informacje

Policyjny ratownik edukował młodzież pod kątem udzielania pierwszej pomocy

Zmaganie się z sytuacjami kryzysowymi, trudnymi wymaga odpowiedzialności, skuteczności w działaniu, umiejętności współpracy. Ideą policyjnego ratownika jest realizacja zadań, polegających na zapewnieniu pomocy każdej osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Koluszkowski policjant edukował młodzież szkoły podstawowej, podczas letniego wypoczynku warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pierwszej pomocy.

Policjant to również specjalnie wyszkolony ratownik medyczny. Ważną częścią służby w niebieskim mundurze jest podnoszenie kwalifikacji funkcjonariuszy dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. W tym celu ratownicy prowadzą zajęcia z pierwszej pomocy, a także recertyfikację kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niezwykle ważna jest nasza reakcja i empatia wobec drugiego człowieka oraz pomoc jaką zapewnimy osobie poszkodowanej w wypadku bądź w chwili zasłabnięcia może mieć wpływ na jej życie oraz stan zdrowia. Dokładnie omówił tematykę udzielania pomocy koluszkowski policjant na spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Policyjny ratownik przekazał wiedzę teoretyczną i praktyczną z udzielania pierwszej pomocy. Celem spotkania było zwiększenie wśród młodzieży świadomości w zakresie odpowiedzialności nie tylko za własne ale też innych ludzi - życie i zdrowie.
Policjanci często podkreślają, że życie innych w sytuacjach zagrożenia zależy również od przyswojenia przez nas podstawowych umiejętności i wiedzy z dziedziny pierwszej pomocy. Niezwykle ważne jest zaalarmowanie odpowiednich służb, wezwanie pomocy. Policyjny ratownik przedstawił liczne czynności, na które każdy z nas musi zwrócić uwagę przy udzielaniu pierwszej pomocy. Właściwa ocena sytuacji, wezwanie pomocy, podjęcie działań mających na celu przywrócenie oddechu i krążenia, monitorowanie stanu poszkodowanego oraz współpraca z wezwanymi służbami to niezwykle ważne czynności o których nikt z nas nie może zapomnieć.
Trwają wakacje, tak bardzo ważne jest bezpieczeństwo nasze i innych osób. Reagujmy kiedy widzimy niepokojącą sytuację oraz osoby wymagające potrzeby i wsparcia. Nie bądźmy obojętni i zawsze alarmujmy odpowiednie służby dzwoniąc na numer alarmowy 112!
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant w mundurze z naszywką z napisem policja ratownik stoi przed budynkiem szkoły.
  • Policjant stoi na środku klasy, przed nim siedzą uczniowie w ławkach.
  • Policjant stoi na środku klasy, przed nim siedzą uczniowie w ławkach.
  • Policjant pochyla się nad fantomem.
  • Policjant siedzi na ławce, przed nim dziewczyna pochyla się nad fantomem.
Powrót na górę strony