Profilaktyka antydopalaczowa w rzgowskiej szkole - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Profilaktyka antydopalaczowa w rzgowskiej szkole

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie kontynuują działania mające na celu szerzenie szeroko rozumianej profilaktyki, której głównym celem jest zapobieganie rozpowszechnia wśród dzieci i młodzieży ,,mody na używki” a w szczególności narkotyki i dopalacze.

                W  dniu 14 marca 2017r. dzielnicowi z gm. Rzgów tj. rejonu I mł.asp. Łukasz Pietrzykowski oraz rejonu III asp.sztab. Robert Górecki  przeprowadzili spotkanie z dyrekcją i licznym bo kilkudziesięcioosobowym gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie. Dzielnicowi w trakcie spotkania starli się zwrócić uwagę nauczycieli, iż coraz młodsze osoby miewają kontakt z substancjami psychoaktywnymi, które niejednokrotnie są im udostępniane przez starszych kolegów. Ponadto używają oni różnych sposobów na to by osoby dorosłe, prawni opiekunowie nie zorientowali się że są pod ich wpływem lub że w ogóle są w ich posiadaniu.   

Dlatego mundurowi w spotkaniu wykorzystali ,,walizkę edukacyjną” którą zakupiono z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego i za pośrednictwem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego przekazano do koluszkowskiej jednostki policji. Zawartość walizki stanowią atrapy narkotyków oraz urządzeń i osprzętu służącego do przygotowywania, porcjowania, przechowywania i ważenia narkotyków. Zapoznanie się z jej zawartością pozwala uświadomić dorosłym jak wymyślne metody i sposoby znajduje dzisiejsza młodzież na to by skutecznie ukrywać przed swoimi najbliższymi  narkotyki lub inne substancje psychoaktywne, oraz na co szczególnie powinni zwrócić uwagę by stwierdzić czy ich dziecko znajduje się pod wpływem takich środków.

Uczestnicy spotkania bardzo pozytywnie odebrali przekaz kierowany do nich przez moderujących spotkanie dzielnicowych. Wyrazili również duże zainteresowanie wzięciem udziału w kolejnych spotkaniach dotykających problematykę związaną z ochroną dzieci i młodzieży przed demoralizacją i przestępczością.

Ponadto mundurowi propagowali nową koncepcję pełnienia służby przez dzielnicowych wdrażaną w ramach programu MSWiA ,,Dzielnicowy bliżej nas”, zachęcali do korzystania z aplikacji ,,Moja komenda”,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” . Poruszyli również tematykę dotyczącą zwalczania przemocy rodzinnej.