Informacje

Na konsultacjach z mieszkańcami Rzgowa nie zabrakło dzielnicowego

W spotkaniu Burmistrza i radnych Rady Miejskiej w Rzgowie z mieszkańcami nie mogło zabraknąć rzgowskiego dzielnicowego. Prowadzone ze społeczeństwem konsultacje były doskonałą okazją do promocji programów wdrożony do policyjnej służby a mających na celu poprawę bezpieczeństwa.

Spotkanie konsultacyjne odbyło się w godzinach popołudniowych 23 maja 2017 roku na terenie Sali Rady Miejskiej w Rzgowie. W trakcie spotkania Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michalak oraz radni omówili z mieszkańcami miasta i gminy proponowane zmiany w stałej organizacji ruchu na drogach powiatowych nr. 2942E ( ul. Tuszyńska – ul. Łódzka ), 2909 E ( Rzgów ul. Ogrodowa – Kalinko- Romanów ) ,nr. 1195 E (Stara Gadka ul. Czartoryskiego – Rzgów ul. Rudzka) mające na celu poprawę bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu podczas korzystania z nich .  W wymienionym spotkaniu uczestniczył również dzielnicowy rejonu III asp.sztab. Robert Górecki z Komisariatu Policji w Rzgowie  ,który podtrzymując tematykę związaną z bezpieczeństwem oraz jego poprawą omówił koncepcję służby dzielnicowych wdrażaną w ramach programu MSWiA pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas” , oraz zakres i zasadę działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”  i aplikacji Moja Komenda.

( całkowicie bezpłatną aplikację, która działa również w trybie offline, i umożliwia szybkie ustalenia kto jest Twoim dzielnicowym, bezpośredni kontakt z dzielnicowym oraz położenie wszystkich jednostek policji w kraju,  można pobrać ze strony znajdującej się pod wskazanym linkiem ):

→  APLIKACJA MOJA KOMENDA ←