Informacje

III edycja powiatowego konkursu „Edukacja dla Bezpieczeństwa – pierwsza pomoc”

Powiatowy konkurs pn. ,, Edukacja dla bezpieczeństwa - pierwsza pomoc” odbywa się cyklicznie i właśnie przeprowadzono jego trzecią edycję. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nieprzeciętną sprawnością fizyczną, wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Część z założeń konkursu doskonale wpisuje się w program ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” którego priorytetem jest podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

25 maja 2017 roku na terenie Gimnazjum w Wiśniowej Górze odbyła się trzecia edycja powiatowego konkursu "Edukacji dla bezpieczeństwa – pierwsza pomoc". Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji powiatu łódzkiego wschodniego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach i Gimnazjum w Wiśniowej Górze. Honorowy patronat nad konkursem powioatowym objęli : Starsota Łódzki Wschodni, Burmistrz Rzgowa, Burmistrz Tuszyna, Burmistrz Koluszek, Wójt Gminy Andrespol oraz Wójt Gminy Nowosolna, którzy jednoczesnie byli fundatorami wspaniałych nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników.  

Podczas konkursu oceniana była sprawność fizyczna zawodników na przygotowanym torze przeszkód, wiedza teoretyczna jaką musieli się wykazać zawodnicy w teście pisemnym oraz praktyczne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożeń. W zawodach udział wzięło sześć grup uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych z terenu powiatu łódzkiego wschodniego. Każda drużyna składała się z czterech zawodników tj. dwóch dziewcząt i dwóch chłopców, a osiągnięcie najlepszego wyniku uzależnione było od ich wzajemnej współpracy i współdziałania.

 Najlepszymi okazali się gimnazjaliści z Gimnazjum w Wiśniowej Górze. Na miejscy drugim uplasowali się zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, którzy w ubiegłym roku byli zwycięzcami konkursu. Na miejscu trzecim znaleźli się zawodnicy z Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym.

Bez wątpienia wszystkich uczestników ,,Kręci (mnie) bezpieczeństwo”

Konkurencję praktycznego udzielania pierwszej pomocy przygotowali i przeprowadzili funkcjonariusze koluszkowskiej Komendy PSP –mł. ogn. Piotr Dobiech i mł. ogn. Michał Tarnowski, którzy jednocześnie byli sędziami technicznymi tej konkurencji.

W jury zasiadał również profilaktyk z KPP Łódź-Wschód st.sierz. Marta Marczak i dzielnicowy gm. Andrespol asp. szt. Tomasz Bojanowski.

Nagrody zwycięskim drużynom wręczali Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł.insp. marek Wojtczak, Komendant Powiatowy PSP w Koluszkach - mł. bryg. Marcin Rzesiewski oraz Wójt Gminy Andrespol – Dariusz Kubus.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy zwycięzcom a Państwu prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.

Powrót na górę strony