,,Dzielnicowy bliżej szkoły” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

,,Dzielnicowy bliżej szkoły”

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej policji powiatu łódzkiego wschodniego i podległych jednostek nieustannie pracują na rzecz poprawy ogólnopojętego bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowi z Koluszek wspólnie z st. sierz. Malwina Kłosińska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP Łódź-Wschód spotkali się paniami przedszkolankami i nauczycielami z placówek edukacyjnych w Różycy

Pierwsze ze spotkań odbyło się 30 maja 2017 roku na terenie Przedszkola w Różycy. W spotkaniu tym uczestniczył dzielnicowy z rejonu II w gminie Koluszki mł.asp. Roman Wachowiec  oraz st.sierz. Malwina Kłosińska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP Łódź-Wschód. W trakcie spotkania z pracownikami przedszkola, policjanci omówili zagadnienia związane z zagrożeniami jakie mogą napotkać przedszkolne maluchy oraz sposobami na ich eliminację. Ponadto omówiona została zawartość specjalnej edukacyjnej walizki stanowiąca atrapy popularnych środków odurzających. Ponadto dzielnicowy poinformował o planowanych działaniach na terenie gminy Koluszki z zakresu profilaktyki społecznej oraz poinformował o celach i kierunkach rozwoju programu  ,,Dzielnicowy bliżej nas”,  sposobach na czynny udział w poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy poprzez kierowanie uwag i zgłoszeń za pośrednictwem ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz bezpośrednio w połączeniu telefonicznym na ogólnodostępny służbowy telefon komórkowy, którego numer można uzyskać dzięki aplikacji na urządzenia mobilne pn.  ,,Moja komenda”.

Spotkanie z tego samego cyklu odbyło się również kolejnego dnia. Tym razem przeprowadzone zostało na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Tuwima w Różycy. Dzielnicowi mł.asp. Roman Wachowiec oraz mł.asp. Dariusz Pawlik w trakcie spotkania z nauczycielami, analogicznie omówili wyżej wymienione zagadnienia. Z uwagi  na fakt, iż zagrożenie kontaktu z środkami psychoaktywnymi wraz z wiekiem uczniów rośnie, policjanci w bardziej szczegółowy sposób omówili związane z tym zagrożeniem zagadnienia oraz wskazali sposoby jego zapobieganiu.