Informacje

Dzielnicowi o wakacyjnym bezpieczeństwie

Dzielnicowi gminy Andrespol realizując założenia programu ,,Dzielnicowy bliżej nas”, po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, w trakcie których prócz prezentacji przygotowanych atrakcji, mówili o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji.

10 czerwca 2017  dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski i sierż. Renata Olszewska wzięli czynny udział w szkolnej imprezie zorganizowanej przez rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej Górze pod nazwą „Dorośli – Dzieciom”. Podczas imprezy funkcjonariusze pokazali sprzęt jaki jest wykorzystywany podczas zabezpieczeń imprez masowych oraz jakim posługują się w codziennej służbie. Omówili również w ramach ogólnopolskiej akcji  "Kręci mnie bezpieczeństwo", szereg zasad bezpiecznego korzystania z dróg publicznych i obiektów sportowych. Z uwagi na zbliżające się wakacje w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo, nad wodą” omówili zasady bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi. Następnie dzielnicowi zabezpieczyli trasę biegów, w których uczestniczyli uczniowie szkoły w Justynowie .

                To jednak nie był koniec policyjnych prelekcji, bowiem wymienieni funkcjonariusze udali się na kolejne spotkanie, tym razem organizowane przez dyrekcję Publicznego Przedszkola „Kolorowe Kredki” z Łodzi. Impreza odbywała się na terenie leśnictwa w miejscowości Janówka. Podczas tego spotkania dzielnicowi omówili z zainteresowanymi podobne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony