Informacje

Bezpieczne wakacje w SOSW Koluszki

Dzielnicowy i rzecznik koluszkowskiej komendy odwiedzili wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach, by porozmawiać jego podopiecznymi o sposobach bezpiecznego wypoczynku.

Dzielnicowy rejonu III w gminie Koluszki mł.asp. Dariusz Pawlik wraz z Oficerem Prasowym KPP Łódź-Wschód mł.asp. Grzegorzem Stasiakiem 20 czerwca 2017 roku odwiedzili mury Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Koluszkach mieszczącego się przy ulicy Budowlanych 8 by poprowadzić  dla podopiecznych ośrodka zajęcia edukacyjne, w trakcie których mówili o sposobach bezpiecznego wypoczynku i bezpieczeństwie przy poruszaniu się po drogach. W trakcie prelekcji poruszono zagadnienie programów będących składową kampanii realizowanych z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Błaszczaka, przez podległe służby  tj. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”  oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .

Mundurowi przestrzegali przed ,,niebezpieczną” zabawą w szczególności w rejonie akwenów wodnych oraz nieprawidłowym poruszaniem się w rejonie pasa drogowego. Wychowankowie SOSW byli bardzo aktywni w trakcie niecodziennych zajęć i chętnie odpowiadali na zadawane przez policjantów pytania.  

Po zakończonych prelekcjach, uczestnicy spotkania mieli możliwość przyjrzeć się z bliska a nawet wsiąść do policyjnego radiowozu.  

Całość spotkania przebiegała w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Więcej informacji na temat SOSW w Koluszkach, znajdą Państwo pod n/w linkami :

WCIŚNIJ :

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowaczy w Koluszkach  

- http://soswkoluszki.vipserv.org/

Powrót na górę strony