Informacje

Uczniowie ,,Jedynki” wyposażeni w wakacyjną wiedzę

Koluszkowscy policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla kilkuset uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Dzielnicowy wraz z rzecznikiem w ramach realizacji założeń programów MSWiA objętych patronatem Ministra Mariusza Błaszczaka pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiali o ,,bezpiecznych zachowaniach” oraz sposobach bezpiecznego wypoczynku.

Dzielnicowy rejonu III w gminie Koluszki mł.asp. Dariusz Pawlik wraz z Oficerem Prasowym KPP Łódź-Wschód mł.asp. Grzegorzem Stasiakiem 20 czerwca 2017 rok, tuż po zakończeniu spotkania w SOSW Koluszki , moderowali kolejne spotkanie z młodymi osobami, tym razem na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach. Spotkanie odbyło się w Sali Gimnastycznej i uczestniczyło w nim kilkuset uczniów z klas I - VI. Policjanci w trakcie prelekcji omówili sposoby unikania zagrożeń z jakimi mogą się spotkać młode osoby w trakcie letniego wypoczynku. Poruszyli również wiodące zagadnienia programów będących składową kampanii realizowanych z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Błaszczaka, przez podległe służby  tj. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”  oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . Głównym celem wymienionych programów jest edukowanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sposobach bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych.  

Na koniec spotkania mundurowi życzyli wszystkim uczniom słonecznej pogody oraz spokojnego i bezpiecznego wypoczynku podczas tegorocznych wakacji.

Powrót na górę strony