Informacje

Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego i Komisariatu Policji w Rzgowie odwiedzili uczniów Filii Szkoły Podstawowej w Kurowicach z/s w Woli Rakowej, by kolejny raz porozmawiać z maluchami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci brały bardzo aktywny udział w spotkaniu nawet w interaktywnej zabawie związanej z bezpiecznym poruszaniem się po drodze oraz zadawały pytania związane właśnie z tym zagadnieniem.

W spotkaniu uczestniczył dzielnicowy gminy Brójce z Komisariatu Policji w Rzgowie asp.sztab. Sebastian Swaczyna oraz rzecznik koluszkowskiej komendy asp. Grzegorz Stasiak. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe by było łatwiej dopasować sposób przekazu informacji. Większość spotkania poświęcona została na omówienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dla dzieci z klas starszych było to doskonała okazja by sobie przypomnieć i utrwalić wiedzę zdobytą podczas poprzednich spotkań oraz przekazaną przez wychowawców zaś te młodsze lub wcześniej nieobecne mogły dowiedzieć się w jaki sposób, w jakich okolicznościach i kiedy należy przechodzić przez jezdnię, przejście dla pieszych oraz czego nie wolno robić podczas jazdy samochodem. Zademonstrowano maluchom jak ważne dla ich bezpieczeństwa są odblaski.

Był również czas by omówić sposoby zachowań najmłodszych podczas kontaktu z osobą nieznajomą lub z groźnym zwierzęciem. Mimo bardzo poważnych tematów jakie zostały poruszone podczas spotkania, przebiegało ono w miłej atmosferze. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć. Prezentujemy Państwu fotorelację.

 

Powrót na górę strony