Informacje

Bezpieczna wiosna z dzielnicowym

Nie lada atrakcje dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach – filia w Woli Rakowej przygotował dzielnicowy gminy Brójce asp. sztab. Sebastian Swaczyna z Komisariatu Policji w Rzgowie, który był organizatorem niecodziennych zajęć. W trakcie pouczającej lekcji odbywającej się na świeżym powietrzu, w których uczestniczyli również nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy i policjanci reprezentujący różne wydziały, maluchy miały okazję poznać różne zasady ogólnopojętego bezpieczeństwa co z pewnością wpłynie na jego poprawę. Prócz nauki był również czas na poznanie zawodu policjanta i strażaka, pokaz tresury policyjnego psa, pokaz pojazdów i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie oraz atrakcyjne niespodzianki i nagrody.

 

Inicjatorem a zarazem moderatorem niecodziennych zajęć na świeżym powietrzu, które odbyły się 19 kwietnia 2018 roku,  był asp.sztab. Sebastian Swaczyna - dzielnicowy gm. Brójce.  Spotkanie odbyło się przy rewelacyjnej pogodzie i obfitowało w wiele atrakcji a jednocześnie po przez krótkie prelekcje i interakcję pozwoliło maluchom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom podstawówki przyswoić wiele cennych informacji, które z pewnością podniosą ich bezpieczeństwo .

W sposób przystępny dla wszystkich grup wiekowych omówiono zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, sposobach zachowania przy spotkaniu niebezpiecznego psa, kontakcie z osobami nieznajomymi oraz poruszaniu się w ruchu drogowym. 

Prócz zajęć edukacyjnych, przewodnik psa policyjnego mł.asp. Robert Wójt z Komisariatu Policji w Tuszynie wraz ze swoją czworonożną podopieczną Essą, zaprezentował pokaz tresury i psiego posłuszeństwa.

Do udziału w spotkaniu dzielnicowy zaprosił również druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rakowej. Maluchy miały możliwość usiąść za kierownicą policyjnych radiowozów i bojowych wozów strażackich. W spotkaniu, które u maluchów wyzwoliło mnóstwo pozytywnych emocji, uczestniczyła również dyrekcja szkoły, pracownicy oświaty i Wójt Gminy Brójce p. Radosław Agaciak.

Swoją obecnością zaszczyciła również Wicestarosta Łódzki Wschodni p. Ewa Gładysz, która w porozumieniu z dzielnicowym przygotowała dla wszystkich uczestników spotkania atrakcyjne prezenty wyposażone w elementy odblaskowe, co w nawiązaniu do edukacyjnych prelekcji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego z pewnością podniesie jego poziom na lokalnych drogach.

Uczestniczący w spotkaniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód oraz pozostali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie, równie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez zaciekawionych przedszkolaków i uczniów.  

Spotkanie odbyło się w ramach założeń programu  wdrożonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  przy udziale Komendy Głównej Policji pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas” , które w głównej mierze  zakłada szeroki kontakt ze społeczeństwem oraz angażowanie się policjantów ,,pierwszego kontaktu” w edukację na temat bezpieczeństwa.

 

Poniżej prezentujemy Państwu obszerną fotorelację ze spotkania.      

 

Powrót na górę strony