Informacje

Rozmawiamy o bezpieczeństwie i zagrożeniach na jakie narażona jest młodzież oraz zapoznajemy z pracą w niebieskim mundurze.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie spotkali się z młodzieżą podstawówki w Guzewie aby omówić jak nie dopuszczać wzajemnie do hejtu w internecie oraz cyberprzemocy. Co robić aby młodzież nie dawała przyzwolenia na rozszerzanie się tych zjawisk. Na koniec mundurowi omówili pracę w mundurze, na czym polega i jak wygląda rekrutacja do służby w Policji.

19 listopada 2019 roku w  Szkole Podstawowej w Guzewie dzielnicowi ze rzgowskiego komisariatu przeprowadzili spotkanie z młodzieżą. Mundurowi szeroko omówili temat „hejtu w internecie” oraz cyberprzemocy. Są to problemy, które w dzisiejszych czasach najczęściej dotykają młodych ludzi i utrudniają im funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Policjanci rozmawiali z uczniami jak ustrzec się przed takimi zjawiskami, gdzie szukać pomocy w chwili zagrożenia a przede wszystkim jak niwelować takie zachowania wśród rówieśników i nie dawać im przyzwolenia na hejt. Młodzież obejrzała prezentacje multimedialną, która doskonale przedstawiła cyberprzemoc i zjawisko hejtu wśród młodych ludzi. Na koniec spotkania dzielnicowi opowiedzieli o zawodzie policjanta, na czym polega i jak wygląda codzienna służba. Przybliżyli również etapy rekrutacji wstąpienia do Policji. Służba w niebieskim mundurze zawsze wzbudza duże zainteresowanie wśród młodych ludzi, poznając bliżej tematykę tej niezwykłej profesji być może, któryś z uczniów zwiąże swoją przyszłość z zawodem policjanta.

  • policjanci na spotkaniu z uczniami
  • policjanci na spotkaniu z uczniami
  • policjanci na spotkaniu z uczniami
Powrót na górę strony