Tag cyberprzemoc
Rozmiar czcionki
- Policjanci rozmawiali z młodzieżą o przemocy rówieśniczej Czym jest przemoc rówieśnicza, jakie zagrożenia niesie cyberprzemoc? Jak trujące są e-papierosy i alkohol oraz na czym polega odpowiedzialność prawna nieletnich? To główne pytania, na które odpowiadali koluszkowscy policjanci podczas spotkania z uczniami podstawówki w Będzelinie. Przedstawili również na czym polega służba w niebieskim mundurze.
- Tuszyńscy dzielnicowi rozmawiają z młodzieżą o bezpieczeństwie. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Tuszynie spotykają się z dziećmi i młodzieżą podstawówkach i przestrzegają ich przed niebezpieczeństwami na jakie mogą być narażone. Mundurowi udzielają wskazówek jak skutecznie unikać zagrożeń oraz uświadamiają młodych ludzi, że nieodpowiednie korzystanie z Internetu może spowodować konsekwencje prawne.
- Spotkania policjantów z rodzicami w trosce o bezpieczeństwo dzieci Dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu podczas wizyt w placówkach szkolnych, uświadamia rodziców uczniów o zagrożeniach jakie czyhają na ich dzieci oraz radzi jak ich unikać. Spotkania te odgrywają ważną rolę w procesie edukacji młodzieży.
- Cyberprzemoc i odpowiedzialność karna nieletnich W dniach 14 i 19 listopada 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze odbyło się spotkanie z uczniami klas I i II zainicjowane przez dzielnicowego asp. szt. Tomasza Bojanowskiego. W rozmowie z dzielnicowym uczestniczyło 80 uczniów. Głównym tematem spotkań była cyberprzemoc i odpowiedzialność karna nieletnich.
- Dzielnicowi mówią ,,STOP PRZEMOCY” Dzielnicowi gminy Andrespol przeprowadzili prelekcje z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Justynowie w trakcie, których omawiali zagadnienia z zakresu zwalczania zjawiska przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy.
- Profilaktyka cyberprzemocy w Zespole Szkół w Kurowicach W prelekcjach dotyczących cyberprzemocy prowadzonych przez dzielnicowego gminy Brójce z Komisariatu Policji w Rzgowie i policjantek z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego uczestniczyło 130 uczniów z Zespołu Szkół w Kurowicach.
- Dzień Bezpiecznego Internetu 7 lutego po raz trzynasty obchodzony był DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak bezpiecznie z niej korzystać.